• PlPolski
    • EnEnglish
    • RuРусский

As Antybakteryjny – powłoki antybakteryjne

Domy, mieszkania, biura, wolne od drobnoustrojów, bakterii, grzybów? Czy to możliwe?

Pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka, suszarnia, to miejsca wręcz idealne do rozmnażania wszelkich mikroorganizmów. Niemożliwe właśnie staje się możliwe. Wszystko za sprawą najnowszych technologii pokrywania powierzchni sprzętu użytkowanego w gospodarstwie domowym i obiektach powszechnego użytku, powłokami antybakteryjnymi.

 

OSPEL, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

Nasza firma proponuje serię produktów AS Antybakteryjny, w której zastosowano technologię pokrywania powierzchni osprzętu, lakierem, w którego skład wchodzi szkło fosforanowo-srebrowe. Osprzęt elektroinstalacyjny, a w szczególności: łączniki, ściemniacze, gniazda to wyposażenie każdego mieszkania, biura, pomieszczenia użyteczności publicznej, które jest bardzo często dotykane. Można powiedzieć, że jest ogniskiem przenoszenia bakterii.” Wyjaśnia Beata Pandel z działu Promocji OSPEL S.A.

Jony srebra dla ochrony przed wirusami i bakteriami

Srebro i fosfor to pierwiastki, których antyseptyczność znana jest od dawna.

Srebro to wyjątkowy pierwiastek odznaczający się wyjątkowymi właściwościami. Jony srebra mają zdolność wiązania enzymów bakterii, dzięki czemu są w stanie blokować ich aktywność. Rezultatem tego jest zahamowanie ich rozwoju i namnażania, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego wyginięcia drobnoustrojów.

Trwała ochrona nawet przy intensywnej eksploatacji

„Srebro, prócz antyseptycznych właściwości, może pochwalić się też inną, niezwykle cenną cechą. Powłoka utworzona z jonów srebra jest praktycznie niezmywalna, mimo częstej i intensywnej eksploatacji” dodaje Beata Pandel. 

Oznacza to, że zastosowanie antybakteryjnych powłok w kuchni gwarantuje użytkownikom bezterminowe bezpieczeństwo i higieniczną czystość, bez obaw o rozprzestrzenianie się wirusów czy grzybów. Jest to szczególnie ważne między innymi w przypadku pomieszczeń takich jak łazienki, gdzie dobrym wyborem są  gniazda bryzgoszczelne Jony srebra działają bez przerwy, w dzień i w nocy, nie potrzebując żadnej energii czy zasilania, stale likwidując chorobotwórcze bakterie i zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się. Od czasu, kiedy odkryto antybakteryjne właściwości srebra, nie ustają prace nad doskonaleniem antybakteryjnych powłok. Wspomniane rozwiązania mogą Państwo odnaleźć między innymi w ofercie łączników dwugrupowych, łączniku hotelowym z podświetleniem i innych produktach z serii AS Antybakteryjny.

Szkło fosforanowo-srebrowe w powłoce osprzętu elektroinstalacyjnego

I tak w ostatnich latach, opracowana została technologia wytwarzania szkła fosforanowo-srebrowego. Szkło to znajduje zastosowanie przy wytwarzaniu antybakteryjnych powłok oraz implantów zapobiegających najczęstszym zakażeniom.

Pokrywy sprzętu elektroinstalacyjnego serii AS Antybakteryjny, pokryte zostały lakierem z dodatkiem szkła fosforanowo-srebrowego. Badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium, wykazały pełną zgodność z wymaganiami europejskimi w zakresie ochrony antybakteryjnej, a w szczególności zgodność z wymaganiami, zawartymi w normie ISO 22196. Seria As Antybakteryjny dostępna jest w kolorze białym.

Wszystkich Państwa zainteresowanych rozwiązaniami Serii As Antybakteryjny zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi w Państwa regionie.