Seria As Antybakteryjny

Odwiedź e-katalog

AS z antybakteryjną powłoką

Pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka, suszarnia, to miejsca wręcz idealne do rozmnażania wszelkich mikroorganizmów. Niemożliwe właśnie staje się możliwe. Wszystko za sprawą najnowszych technologii pokrywania powierzchni sprzętu użytkowanego w gospodarstwie domowym i obiektach powszechnego użytku, powłokami antybakteryjnymi.

W serii AS Antybakteryjny, zastosowano technologię pokrywania powierzchni osprzętu, lakierem, w którego skład wchodzi szkło fosforanowo-srebrowe. Osprzęt elektroinstalacyjny, a w szczególności: łączniki, ściemniacze, gniazda to wyposażenie każdego mieszkania, biura, pomieszczenia użyteczności publicznej, które jest bardzo często dotykane. Można powiedzieć, że jest ogniskiem przenoszenia bakterii.

Srebro i fosfor to pierwiastki, których antyseptyczność znana jest od dawna. Srebro to wyjątkowy pierwiastek odznaczający się wyjątkowymi właściwościami. Jony srebra mają zdolność wiązania enzymów bakterii, dzięki czemu są w stanie blokować ich aktywność. Rezultatem tego jest zahamowanie ich rozwoju i namnażania, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego wyginięcia drobnoustrojów. Srebro, prócz antyseptycznych właściwości, może pochwalić się też inną, niezwykle cenną cechą. Powłoka utworzona z jonów srebra jest praktycznie niezmywalna, mimo częstej i intensywnej eksploatacji. Oznacza to, że zastosowanie antybakteryjnych powłok w kuchni gwarantuje użytkownikom bezterminowe bezpieczeństwo i higieniczną czystość, bez obaw o rozprzestrzenianie się wirusów czy grzybów. Jony działają bez przerwy, w dzień i w nocy, nie potrzebując żadnej energii czy zasilania, stale likwidując chorobotwórcze bakterie i zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się.

 

Badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium, wykazały pełną zgodność z wymaganiami europejskimi w zakresie ochrony antybakteryjnej, a w szczególności zgodność z wymaganiami, zawartymi w normie ISO 22196.

Seria As Antybakteryjny dostępna jest w kolorze białym.