Seria As Antybakteryjny

Odwiedź e-katalog

AS z antybakteryjną powłoką

Pomieszczenia takie jak kuchnia, łazienka, suszarnia, to miejsca wręcz idealne do rozmnażania wszelkich mikroorganizmów. Niemożliwe właśnie staje się możliwe. Wszystko za sprawą najnowszych technologii wytwarzania sprzętu użytkowanego w gospodarstwie domowym i obiektach powszechnego użytku z właściwościami antybakteryjnymi.

W serii AS Antybakteryjny, zastosowano dodatek do tworzywa na bazie nanocząsteczek srebra, nadający gotowym elementom polimerowym właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Osprzęt elektroinstalacyjny, a w szczególności: łączniki, ściemniacze, gniazda to wyposażenie każdego mieszkania, biura, pomieszczenia użyteczności publicznej, które jest bardzo często dotykane. Można powiedzieć, że jest ogniskiem przenoszenia bakterii.

Srebro to pierwiastek, którego antyseptyczność znana jest od dawna. Srebro to wyjątkowy pierwiastek odznaczający się wyjątkowymi właściwościami. Jony srebra mają zdolność wiązania enzymów bakterii, dzięki czemu są w stanie blokować ich aktywność. Rezultatem tego jest zahamowanie ich rozwoju i namnażania, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego wyginięcia drobnoustrojów. Srebro, prócz antyseptycznych właściwości, może pochwalić się też inną, niezwykle cenną cechą. Powłoka utworzona z jonów srebra jest praktycznie niezmywalna, mimo częstej i intensywnej eksploatacji. Oznacza to, że zastosowanie antybakteryjnych powłok w kuchni gwarantuje użytkownikom bezterminowe bezpieczeństwo i higieniczną czystość, bez obaw o rozprzestrzenianie się wirusów czy grzybów. Jony działają bez przerwy, w dzień i w nocy, nie potrzebując żadnej energii czy zasilania, stale likwidując chorobotwórcze bakterie i zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się.

 

Badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium, wykazały pełną zgodność z wymaganiami europejskimi w zakresie ochrony antybakteryjnej, a w szczególności zgodność z wymaganiami, zawartymi w normie ISO 22196.

Seria As Antybakteryjny dostępna jest w kolorze białym.