Seria Szafir

Seria Szafir to innowacyjne rozwiązania montażowe, usprawniające i przyspieszające prace instalacyjne. Jej wyszukany i kompaktowy design oraz ponadczasowa kolorystyka idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Niewielka wysokość produktów powoduje, iż osprzęt estetycznie przylega do ściany i rewelacyjnie się prezentuje. Asortyment pozwala na wyposażenie nie tylko pomieszczeń mieszkalnych, ale także biurowych i użyteczności publicznej.

Odwiedź e-katalog

Produkty z serii Szafir odznaczają się subtelnym i płaskim kształtem pokryw zewnętrznych, przez co bardzo stylowo eksponują się na ścianie.

Wprowadzone innowacyjne rozwiązania montażowe usprawniają i przyspieszają prace instalacyjne. 
W serii Szafir zastosowano mostek posiadający na swoim obwodzie zaczepy zapewniające idealne wzajemne ułożenie produktów podczas ich instalowania w zestawach wielokrotnych.   
                                       

Łączniki zostały wyposażone w ergonomiczne przyciski zwalniające, które zapewniają łatwy i szybki demontaż przewodu z zacisku bezgwintowego.

Do serii zaprojektowano elastyczną ramkę zewnętrzną, wyposażoną w multi-zaczepy, umożliwiające precyzyjne dopasowanie do ściany niwelując wszelkie krzywizny i niedoskonałości powierzchni.

W kolekcji Szafir zastosowano unikalną metodę mocowania ramek, możliwy jest jej montaż i demontaż bez konieczności zdejmowania pokryw zewnętrznych zamontowanych produktów, co ułatwia również wymianę jednego produktu bez konieczności demontażu pozostałych.

Kolejną nowością zastosowaną w gniazdach pojedycznych z uziemieniem i gniazdach specjalistycznych jest montaż pokrywy zewnętrznej za pomocą precyzyjnych zaczepów "na klik".

Aby przyspieszyć instalację gniazd wtyczkowych wkręty zacisków są fabrycznie odkręcone, wstępnie przygotowane do instalacji przewodów, ale i również zabezpieczone przed ich wykręceniem i ewentualnym zgubieniem.
W gniazdach podwójnych wkręty zostały usytuowane w jednym kierunku, co znacznie ułatwia dokręcanie przewodów.

Zastosowane prostopadłe wprowadzenie przewodów do zacisków eliminuje możliwość ich wysunięcia się z zacisku podczas montażu produktu w puszce instalacyjnej.

Konstrukcja łączników, gniazd pojedynczych i specjalistycznych umożliwia ich przykręcenie w puszce instalacyjnej bez uprzedniego demontażu pokryw zewnętrznych.

Produkty z serii Szafir niewątlipiwe usprawnią i przyspieszą prace instalacyjne, ale i również ozdobią każde wnętrze.