Seria Sonata Touch

Nowoczesny dotyk

Seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które zostały wyposażone w szklany panel dotykowy. Ich prosta, wręcz surowa bryła w połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak szkło, aluminium, kamień czy stal, idealnie wpisuje się w nowoczesną architekturę eleganckich pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. 

Odwiedź e-katalog

Seria Sonata Touch została zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących łączników sterowanych dotykiem, które jednocześnie swym kształtem nawiązywać będą do reszty produktów naszej serii Sonata. Modułowa konstrukcja łączników Sonata Touch, umożliwia konfigurowanie ze wszystkimi produktami serii Sonata w ramkach od podwójnej do pięciokrotnej, co powoduje, że jest to praktycznie pierwsza taka seria na rynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskretne, dwubarwne podświetlenie stref sterowania na panelach dotykowych podkreśla prestiżowy charakter produktu, ułatwiając jednocześnie lokalizację łącznika w warunkach nawet całkowitego zaciemnienia. Podświetlenie wykonane w technologii LED sygnalizuje stan załączenia przekaźnika.

     

      

Prosty i piękny wygląd Sonaty Touch, będzie pasował do każdego nowoczesnego wnętrza.

Łączniki posiadają możliwość załączenia i wyłączenia oświetlenia bez konieczności dotyku panelu szklanego. Wystarczającym jest zbliżenie palca na odległość ok 0,5cm do odpowiedniego pola na szklanym panelu sterującym.

Nowoczesna, prosta forma, szerokie możliwości tworzenia funkcjonalnych zestawów, subtelne podświetlenie z pewnością trafią w wyrafinowane gusta osób ceniących designerskie produkty.

Łączniki Sonata Touch można montować w tradycyjnych instalacjach dwuprzewodowych, gdyż do prawidłowej pracy nie potrzebują one przewodu neutralnego N. Zasilanie modułów (doprowadzenie bieguna neutralnego) odbywa się poprzez włączony do obwodu odbiornik, zatem zamiana tradycyjnego łącznika na dotykowy nie pociąga za sobą żadnej przebudowy toru prądowego.

Solidny i łatwy montaż pokryw zewnętrznych realizowany jest za pomocą specjalnych minizaczepów, które wydatnie wpływają na skrócenie czasu instalacji.

Funkcjonalność łączników Sonata Touch uzyskuje się poprzez procedurę programowania, którą przeprowadza się z poziomu panelu sterowania na ukończonej i przygotowanej do pracy instalacji. Krótka i czytelna instrukcja przeprowadza instalatora przez kolejne bardzo proste etapy programowania.

Nowoczesna konstrukcja układów elektronicznych, jak również podświetlenie stref sterowania wykonane w technologii LED zapewnia (w stanie czuwania) minimalne zużycie energii elektrycznej.