• PlPolski
    • EnEnglish

Grudniowy przewodnik świetlny

W Ospel z natury rzeczy interesuje nas wszystko to, co ze światłem jest związane. Pstryk i rozświetlają się zaspane dziecięce pokoje, uśpione kuchnie i ciche biura.  W miesiącach zimowych tego światła szczególnie nam wszystkim brakuje. Nie wspominając już o samych świętach, kiedy światło i blask zyskują jeszcze jeden, unikalny wymiar. Zerknijmy więc do świata iluminacji i do pomysłów na ciekawe użycie światła w wystroju wnętrz.

W poszukiwaniu blasku

Już w ubiegłych sezonach dało się zaobserwować wśród wnętrzarskich trendów silną fascynację metalicznymi elementami dekoracyjnymi. Złoto i srebro dominują od wielu miesięcy, a w ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszą się też dekoracje z nutą miedzi, cyny i rdzawego połysku. Blask widoczny jest w lśniących uchwytach kuchennych, metalowych lampach, czy złotych tekstyliach. Po latach swoistej ascezy proponowanej w oryginalnym stylu skandynawskim, ujawniła się tęsknota za… subtelną połyskliwością.

Pamiętajmy jednak, że aby blask mógł się zadziać, potrzebne jest światło. To ono nadaje pomieszczeniom odpowiednią atmosferę, wyznacza pożądaną barwę przedmiotom i podkreśla urodę wnętrza.

Zimowe poranki

Za oknem w najlepszym przypadku śnieg, w najgorszym plucha. Jak w takich warunkach wydobyć z naszego domowego wystroju wnętrza choćby nuty pozytywnego nastroju? Z pomocą przychodzą świetlane rozwiązania.  Zadbajmy o to, aby światło żarówek było w naszym mieszkaniu ciepłe. Barwa światła ma bowiem ogromne znaczenie, nie tylko dla wyglądu pomieszczenia, ale też dla zdrowia oczu. Przyjemne ciepłe światło dają żarówki oznaczone symbolem K poniżej 2900 w skali temperatury barwowej. Klimatyczne światło dadzą nam też żarówki w szkle dekoracyjnym.

Słów kilka o błyszczących świętach

Czas zimowy to czas w dużej mierze zdominowany przez okres Bożego Narodzenia. Właściwie od połowy listopada ozdoby świąteczne towarzyszą nam w przestrzeni publicznej. W grudniu przenoszą się i do naszych domów. Dla branży wnętrzarskiej to ważny okres. Śmielej i z rozmachem dekorujemy w święta nasze ogrody i domy. Istnieją jednak całoroczne usprawnienia elektryczne, które w ten szczególny czas przydadzą się jak znalazł. A mowa tu o ściemniaczach świateł.

Oświetlenie dekoracyjne, tak istotne w okresie przedświątecznym, pozwala wyeksponować piękno ozdób i nadać naszym domom wymarzoną atmosferę.  I nie mówimy tu jedynie o wesołych lampkach choinkowych czy popularnych lampionach. Idealne do tworzenia świątecznego klimatu jest oświetlenie zaopatrzone w regulowany włącznik światła. Podczas gdy w codziennym życiu dostosowujemy jasność lamp do pogody za oknem, to w święta możemy dzięki ściemniaczowi światła wykreować magiczny nastrój. Podkreśli on wyśmienicie nastój wieczerzy wigilijnej i wspólnego kolędowania. 

Wszystkim Państwu życzymy rozświetlonych i radosnych zimowych dni, wielu wzruszeń w czasie Świąt Bożego Narodzenia i prawdziwie dobrego Nowego Roku. Dziękujemy za tegoroczną współpracę i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Obiecujemy, że i w przyszłym roku postaramy się spełnić Państwa oczekiwania i wymagania. Życzymy samych pogodnych dni, pomyślności i sukcesów. Wesołych Świąt!

 

Zespół OSPEL