• PlPolski
    • EnEnglish

Jak oszczędzać prąd z osprzętem Ospel?

Gasisz światło, używasz żarówek energooszczędnych i włączasz pralkę tylko wtedy, kiedy jest pełna? Robisz więc już dużo dla środowiska i dla swojego domowego budżetu.

Czy jest jednak możliwe, aby obniżyć rachunki za prąd dzięki osprzętowi elektronicznemu? Oczywiście. Pomocne w tym mogą się okazać produkty Ospel, takie jak: czujnik ruchu, ściemniacz, regulator temperatury.

Czujnik ruchu

Czujnik ruchu to sprytne urządzenie, które w swoim polu działania wykrywa ruch i włącza obwód, do którego jest podłączony. Wykorzystywany jest głównie do włączania oświetlenia. Ale może on także inicjować alarm lub uruchamiać włączanie przepływu wody np. w toalecie.

Czujniki ruchu Ospel wykorzystują technologię pasywną podczerwieni, rejestrują ruch i reagują załączeniem obwodu. Sprawdzają się w spiżarniach, piwnicach, garażach i na klatkach schodowych. Pracują niezależnie od warunków atmosferycznych, więc wykorzystać je można także w ogrodzie i na werandzie. Dodatkowo, w przypadku oświetlenia ogrodowego, dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchowemu uruchamiają lampy jedynie po zmroku.

Czujnik ruchu, włącza oświetlenie, tylko wówczas, kiedy odnotuje ruch w swoim otoczeniu. Kiedy nie ma nas w pobliżu, światło pozostaje zgaszone. To z kolei oszczędza prąd, a w konsekwencji obniża rachunki.

Oto film z instrukcją montażu czujnika ruchu

 

Ściemniacz

Czy wiesz, że ściemnienie światła o około 25% skutkuje zmniejszeniem poboru energii elektrycznej o średnio 20%. Nie dziwi więc fakt, że jedną z istotnych zalet używania ściemniacza, jest oszczędność energii elektrycznej.

Oczywiście oszczędności zależą i w tym przypadku, od wielu czynników: rodzaju oświetlenia, typu ściemniacza, a przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika. Niemniej to, że ściemniacze zmniejszają pobór energii elektrycznej jest faktem.

Nowoczesne ściemniacze posiadają wbudowane dodatkowe funkcje, przykładowo: „miękki start”, który poprawia komfort użytkowania lub wyłącznik czasowy, który dodatkowo „czuwa” nad oszczędzaniem prądu.

Na tym video mogą Państwo zobaczyć jak programować ściemniacz uniwersalny LED

Regulator temperatury

Regulatory temperatury to popularne urządzenia codziennego użytku w wielu gospodarstwach domowych. Główną funkcją regulatora jest korygowanie różnicy pomiędzy dwoma wartościami, tj. wartością zadaną a zamierzoną temperaturą w pomieszczeniu.

Ogromną zaletą stosowania regulatora temperatury jest oszczędność kosztów ogrzewania, szczególnie obecnie, oraz utrzymanie komfortu cieplnego w obsługiwanych pomieszczeniach.

Warto dodać, że regulator temperatury włączony w układ grzewczy, steruje źródłem ciepła bez względu na to, czy jest to piec gazowy, elektryczny, czy automatyczny piec węglowy. Regulator temperatury z czujnikiem napowietrznym Ospel są proste w montażu, nieskomplikowane w obsłudze i dodatkowo posiadają funkcję przeciw zamarzaniową.

Ten film pokaże, jak działa regulator temperatury z czujnikiem podpodłogowym

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą i tym, jak mądrze oszczędzać energię elektryczną zapraszamy do sekcji Gdzie Kupić