• PlPolski
    • EnEnglish
    • RuРусский

Karmelowo, ale z charakterem, czyli jesienne trendy w aranżacji wnętrz

Jesień jest już z nami a czas wakacji większość z nas ma za sobą. W nadchodzących miesiącach więcej czasu spędzać będziemy w domowym zaciszu.

Po intensywnym lecie, kiedy wielu Polaków, szczególnie w tym roku, zdecydowało się na poważniejsze prace remontowe, nastaje najprzyjemniejszy czas dekorowania i urządzania domów. To ten moment kochamy najbardziej. To jak urządzimy wnętrza sprawi czy dom będzie przytulny, nowoczesny lub eklektyczny. Sprawdźmy co nowego słychać w trendach home-decor i jak jesień inspiruje projektantów i architektów wnętrz.

Karmel… dynia… plus czarne dodatki – ciepłe kolory na chłodniejsze dni

osprzęt elektryczny to element wystroju wnętrza

Jesienią bardziej niż kiedykolwiek przyjemnie jest usiąść przy gorącym kubku kawy i sięgnąć po kawałek świeżego ciasta. I być może dlatego właśnie kolory kojarzone z kulinariami: aromatyczny cynamon, złota dynia czy słodki karmel, przewijają się w jesiennych propozycjach dekoratorskich. Kolory te doskonale komponują się również z czernią, która na stałe weszła do portfolio modnego wnętrza mieszkania.  

Czarne dodatki i elementy wystroju podkreślają ciepło modnych barw. We wnętrzach nowoczesnych, fantastycznie sprawdzają się na ciemnym tle (graficie, zieleniach i betonie). W kolekcji gniazdek i włączników Aria, propozycją jesienną firmy Ospel jest w sezonie 2020/21 osprzęt czarny metalik w ramce Antracyt Szczotkowany. Szlachetny materiał, z którego została wykonana w połączeniu ze złotą ramką ozdobną przepięknie komponuje się zarówno w loftowych, jak i modernistycznych pomieszczeniach.

karmelowe kolory w projektowaniu wnętrza na jesień

Ospel Aria czarny metalik w ramce Antracyt Szczotkowany

Styl boho i ekologiczne afiliacje

Drugim z silnych kierunków rozwoju aranżacji wnętrz w sezonie 2020/21 jest niewątpliwie styl boho. Jednak w dobie, gdy wszyscy bardziej staramy się dbać o środowisko, ma on wyraźną tożsamość ekologiczną. Częścią stylu boho jest powrót do powszechnego stosowania roślin doniczkowych w mieszkaniach, do plecionych z bambusa lub trawy morskiej mebli i obłych kształtów.  Czy zauważyliście, że abażury lamp wytwarzane z wikliny powróciły triumfalnie do sklepów?

styl boho w wystroju wnętrz osprzęt elektryczny Ospel

Styl ekologiczny i styl boho sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach pokojowych, ale też łazience, nadając jej naturalny, bezpretensjonalny charakter. W pomieszczeniach kąpielowych warto już odejść od sanitarnych kafelków i spróbować materiałów takich jak np. impregnowane drewno.

łączniki i gniazdka z serii Karo Ospel

Do łazienek, w których efekt naturalnego drewna jest pożądany, proponujemy łączniki i gniazdka z serii Karo. Gniazdka elektryczne o łagodniejszych kształtach i kolorystyce odnoszącej się do natury, mogą być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią niebanalne rozwiązania.

Pamiętajmy, że, projektując i urządzając wnętrza, warto zawracać uwagę na drobne elementy, które nadają charakter całej przestrzeni. Gniazdka elektryczne i łączniki służyć nam muszą przez wiele lat i powinny korespondować ze stylem, który wybieramy przecież na dłuższy czas. Tak jak meble, dobra jakość osprzętu elektrycznego oraz jego estetyczne walory sprawią, że nasze mieszkania cieszyć nas będą każdego dnia. Nie tylko piękną polską jesienią!

Serdecznie zapraszamy do działu Gdzie Kupić, w który mogą Państwo znaleźć autoryzowanego przedstawiciela OSPEL S.A. w Państwa okolicy a firmy zainteresowane współpracą do działu Sprzedaży Krajowej