• PlPolski
    • EnEnglish

Kolory, które inspirują nie tylko jesienią

Lato już na finiszu. W rześkim wrześniowym powietrzu unosi się zapach złociejących liści. To ulubiona pora roku wielu Polaków. Upały przestały w końcu dokuczać, choć słońce nadal zachęca nas do podmiejskich wycieczek lub spędzania czasu w ogrodzie. Natura chwali się właśnie paletą jarzębinowych czerwieni, żółtych liści i mglistych szarości. Jak czerpać inspiracje z tej ferii barw i zapachów? Jak przełożyć je na język urządzania wnętrz? Tym właśnie zajmiemy się dziś.

Szałowa szarość porannej mgły

Czy byliście kiedyś świadkami porannej mgły na polanie? I towarzyszącej jej całkowitej ciszy? To jeden z najbardziej metafizycznych spektakli jesieni. Wywołuje głębokie uczucie odprężenia i łączności z naturą. Tę łączność coraz częściej pragniemy odtworzyć w naszych domach. Ciepłe szarości, nawiązujące do natury, już od ponad dekady stosowane są szeroko  w farbach i tekstyliach wnętrzarskich. W sezonie 2021/22 również stanowią ważny trend, który jako klienci odnajdziemy w postaci grafitowych mebli lub szarego sprzętu domowego - od lodówek po kontakty.

Praktyczne i funkcjonalne łączniki Aria w szarej kolorystyce doskonale sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach, które równocześnie spełniają rolę jadalni.

Jeśli jesień to i złoto

O złotych kontaktach pisaliśmy już na łamach naszego bloga. Złoto, jako kolor dla osprzętu elektrycznego, było modne już przed wojną. Wówczas wiele kontaktów wykonanych było z metalu w kolorze złota lub miedzi.  Obecnie złoto powraca triumfalnie i to nie tylko do klasycznie urządzonych gabinetów lub klubów, ale do naszych domów.

Jesienne złoto jest barwą subtelniejszą i łagodniejszą od złota metalicznego. Przepięknie łączy się modnymi od kilku sezonów zieleniami. Szampański odcień łączników Sonata łączy jesienną nostalgię z nowoczesnością.

Brązy kory drzewa dla odważnych

Do wnętrz naszych domów warto zaprosić pozostałe kolory jesiennej aury: nasycone czerwienie, pomarańcze i…czekoladowe brązy. Brąz, to odcień który w zaskakująco korzystny sposób łączy biel, szarość i czerń. Jesienne aranżacje to przecież nie tylko dynie i jarzębina w wazonie. Ten szlachetny kolor drewna doskonale uwypukla odwołania do natury. Wspomniane powyżej mgliste szarości ocieplają się w połączeniu z brązami dając świeży i niebanalny efekt.

W wystrojach korzystających z uniwersalności szarej farby, zachęcamy do stosowania równie uniwersalnej kolorystki osprzętu. W serii Impresja odnajdziecie Państwo na przykład łącznik w wykończeniu „szczotkowana satyna”. Subtelny i elegancki kontakt podkreśli szarość ściany, która stanowi tło dla kawowych mebli i ozdób.