• PlPolski
    • EnEnglish
    • RuРусский

Trendy 2019

OSPEL wita trendy 2019 w wystroju wnętrz

Po latach niekwestionowanego królowania minimalizmu i powściągliwości stylu skandynawskiego, w 2019 branża wnętrzarska obiera nowy ekscytujący kurs. Odbywające się corocznie we Włoszech i Niemczech targi wnętrzarskie zaskoczyły odwiedzających śmiałymi aranżacjami, świeżą paletą kolorów i organicznymi motywami dekoracyjnymi. Nadchodzące zmiany wyczuwaliśmy już pod koniec ubiegłego sezonu, lecz wiosna przyniosła prawdziwą eksplozję eklektycznych aranżacji oraz prawie barokowych elementów w wystroju wnętrz. 

Koniec bieli – niech żyje kolor

Główną nowością jest zdecydowane odejście od bieli i chłodnych szarości. Zimne barwy ustępują miejsca pastelowym odcieniom. Modna paleta barw na 2019 to tonacje stworzone przez samą naturę: szafran, morela, bursztyn, herbaciany lub pudrowy róż. Kolorem niezwykle modnym będzie także seledyn.

Rok 2019 nie będzie jednak stronił od mocnych akcentów. Wśród kolorów intensywniejszych dominować będą dramatyczne borda, fiolety, granaty, głębokie zielenie i koral.  To właśnie Living Coral, prosto z oceanicznych raf, został ogłoszony barwą roku. Ospel z uwagą śledzi najnowsze trendy branży wnętrzarskiej. Wiemy, że kolory na czasie są istotne dla naszych klientów. Staramy się zaoferować taką kolorystykę, która odpowie na zapotrzebowania projektantów. W serii Karo proponujemy więc barwy ciemnego wina i czekolady, a w serii Impresja głęboki odcień śliwki. Osprzęt elektryczny już dawno przestał być widziany jako tylko włącznik do lamp. To teraz jeden z ważnych elementów wystroju pomieszczenia, który pasować musi do stylu i obowiązującej mody.

Czy to już koniec geometrycznych kształtów?

Nie do końca, ale szczególnie na rynku meblarskim widoczne są projekty odwołujące się do natury - obłe w kształcie i zaokrąglone w sylwetce. Meble z giętego drewna, sofy z walcowatymi poduszkami i wzory inspirowane latami 70-tymi są już silnie obecne na runku.

Modne meble w sezonie 2019 często wykonane będą także z metalu lub marmuru. Kamień i lastryko tak zdecydowanie odwołujące się do lat 70-tych również powracają na salony. Z zaciekawieniem obserwujemy, jak zmienia się rynek meblarski.  Chcemy, aby nasze produkty odpowiadały wymogom klientów, którzy dobierać będą osprzęt właśnie do kupowanych mebli.

Eklektyzm, a może nawet maksymalizm

Triumfalny powrót luksusowych tkanin, kwiatowych wzorów i roślinnych akcentów z pewnością urozmaicił nieco zachowawczy wystrój naszych domów ostatnich lat. Na scenę wchodzi eklektyzm, w swobodny sposób łączący dekoracje różnych stylów i epok. Projektanci podkreślają także, że modny dom posiadać powinien dekoracje „na błyszcząco” – miedziane, złote, metalowe. Ten trend z targów wnętrzarskich traktujemy bardzo poważnie. Odejście od bieli na rzecz elementów metalicznych przekuliśmy na konkretne propozycje marki Ospel. Na przykład w seriach Impresja, Sonata czy Aria kolory metaliczne cieszą się coraz większą popularnością, w naszej ofercie odnajdziemy również ramki szklane czy też błyszczące ramki ozdobne. To dla nas interesujący kierunek, który z pewnością będziemy eksplorować dalej.