• PlPolski
    • EnEnglish
    • RuРусский

Wiosenne inspiracje

Jak co roku wiosna przynosi ze sobą dłuższe dni a słoneczna pogoda zachęca do zmian, choćby tych najskromniejszych. Na te wiosenne metamorfozy wielbiciele dekorowania przestrzeni z niecierpliwością czekali od wielu miesięcy.

Jakie trendy niesie ze sobą wiosna 2020? Co warto mieć na uwadze? Oto nasze sugestie.

Róże nie schodzą ze sceny

Od lat w sztuce wnętrzarskiej przewijają się kobiece odcienie, a rok 2020 ponownie celebruje róż. Różowy zaistniał w nowej odsłonie już kilka lat temu, ale jego popularności nie maleje. Najchętniej łączymy go z szarościami, bo barwy te tradycyjnie świetnie się uzupełniają. Ale rok 2020 to także ciekawe połączenia takie jak róż i grant lub róż w zestawach retro.  Wiemy, że w Polsce róż to jeden z chętniej wybieranych odcieniów w urządzaniu wnętrz. Polacy przekonali się do różu, szczególnie do jego pastelowych, przygaszonych odcieni. Dlatego proponujemy naszym klientom łączniki z serii Aria w nowoczesnych odcieniach szarości, ponieważ właśnie one w elegancki sposób współgrają z różem. Na szczególną uwagę zasługują nowe ramki Prestige. Na wiosnę przygotowaliśmy całą kolekcję ramek, które mamy nadzieję wpasują się w obecne trendy.

 

Metaliczny blask, mur i marmur

W zeszłym sezonie błyszczące płytki ścienne i podłogowe pokryte złotą, rdzawą lub srebrną warstwą zdobyły salony. Dosłownie. Bo płytki przestały być jedyne domeną pomieszczeń kąpielowych lub kuchennych. Dziś na dobre zadomowiły się w części wypoczynkowej mieszkania. Natomiast błyszczące akcesoria z powodzeniem łączy się z szlachetnym marmurem lub wyrazistym betonem.

Ramki ozdobne do łączników z serii Aria opracowane zostały z myślą o powierzchniach metalicznych lub surowych, betonowych. Beton i metal to substancje, które wymagają odpowiedniego podkreślenia. Tylko dodatki wykonane ze szlachetnych materiałów takich jak szkło metal pasują do takich surowych aranżacji.

Biofilia – botanika przez duże B

Zgodnie z przewidywaniami style wnętrzarskie, nawiązujące do botaniki i roślin wchodzą w fazę największej popularności. Zeszłoroczna fascynacja liśćmi monstery, której kształt pojawiał się na wszystkich możliwych tkaninach, tapetach i wytłaczanych wzorach, to jedynie początek. Biofilia to trend, wpisujący się w szerszą filozofię współczesnego człowieka: czyste powietrze, powrót do natury i siła jaką czerpiemy z przebywania blisko roślin. W dekoracji wnętrz, biofilia to nie tylko rośliny w domu. To także giętkie i obłe kształty mebli, zieleń na ścianach, motywy botaniczne subtelnie wplecione w aranżację pokoi.

 

 

Powrót do natury to silny trend w wystroju wnętrz. W Ospel pragniemy być jego częścią. Dlatego nasze łączniki staramy się oferować w łatwo wpasowujących się w ten styl, prostych i eleganckich.

Wiecej informacji znajdą Państwo w katalogu do pobrania oraz u naszych przedstawicieli handlowych. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.